9 grudnia – Mikołajki

Nasza szkoła rozbrzmiewała dziś dźwiękami kolęd. Wszystkie klasy uczestniczyły w  próbach do szkolnych jasełek. W czasie próby odwiedził dzieci Mikołaj  – usłyszał śpiew i postanowił zajrzeć do nas ;), miał ze sobą słodką niespodziankę dla każdego.

W czasie zajęć dominowała tematyka świąteczna. W grupie najmłodszej maluchy czytały list od św.Mikołaja. Uczyły się na pamięć  wierszyka  pod tytułem „Spotkanie z Mikołajem”. Układały obrazek z Mikołajem i kolorowały go. Maluchy miały również wprowadzenie litery „A”. Dzieci słuchały również  kolędy i uczyły się jej  na pamięć. Nie brakło też gier i zabaw ruchowych .

W starszych klasach również dominowała tematyka związana z Bożym Narodzeniem, obyczajami świątecznymi i zwyczajami panującymi w naszych domach.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że czas Świąt jest najbardziej wyczekiwanym czasem w roku. Wszyscy po cichu liczymy na to, że przyjdzie do nas Mikołaj, a potrawy wigilijne zaczynają nam się śnić już dużo wcześniej .

Do zobaczenia za tydzień!

Ewa Gorzelak – Deska

Zdjęcia: Małgorzata Gałązka i Grzegorz Wawrzyński