9 czerwca 2018

W sobotę we wszystkich klasach najczęściej wybrzmiewającym słowem były oczywiście „wakacje”. We wszystkich możliwych formach i odmianach. Zbliżają się. Czekamy na nie. Rozmawiamy o nich, planujemy i przygotowujemy się. To czas zabawy i przygody. Poznajemy nowe miejsca, nawiązujemy nowe znajomości. Ale to też czas kiedy powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie naszych dzieci.
Dlatego uczniowie wszytkich klas razem z nauczycielami rozmawiali o tym jakich zasad bezpieczeństwa dzieci i dorośli powinni przestrzegać. W klasie maluszków wprowadzeniem do tematu była piosenka i krótkie filmiki edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje” i „Wakacje”.
Maluszki miały również ćwiczenie manualno-oddechowe: kolorowanie i wprawianie w ruch wyciętych z papieru kwiatów. Było też ćwiczenie pod nazwą „Pakujemy plecak” . Ćwiczenie relaksacyjne „Odpoczynek przed podróżą”. Ćwiczenie emisyjne „Dokąd możemy wybrać się na wakacje?”. Ćwiczenie fonacyjne „Wakacyjn skarby”- prezentacja dzieciom obrazków związanych z wakacyjnymi miejscami. Nazywanie ich i łączenie w pary oraz naśladowanie charakterystycznych dla nich dźwięków. Wprowadzenie litery N. Gry i zabawy wypełniły dzieciom pracowity dzień.
Uczniowie we wszystkich klasach realizowali program z podręczników. Ostatnie strony książek wesoło szeleściły 🙂. Dzieci przygotowywały się również do krótkiego występu artystycznego na koniec roku szkolnego. Klasa pani Kamili przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Taty, nie możemy oczywiście powiedzieć co to będzie,ale mamy nadzieję,że będzie się podobała 🙂.
Dużą atrakcją w tym dniu było wyjście na lody, a pogoda sprzyjała zabawie w naszym tajemniczym ogrodzie.
Do zobaczenia!

Ewa GD