9 czerwca 2018

W sobotę we wszystkich klasach najczęściej wybrzmiewającym słowem były oczywiście “wakacje”. We wszystkich możliwych formach i odmianach. Zbliżają się. Czekamy na nie. Rozmawiamy o nich, planujemy i przygotowujemy się. To czas zabawy i przygody. Poznajemy nowe miejsca, nawiązujemy nowe znajomości. Ale to też czas kiedy powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie naszych dzieci.
Dlatego uczniowie wszytkich klas razem z nauczycielami rozmawiali o tym jakich zasad bezpieczeństwa dzieci i dorośli powinni przestrzegać. W klasie maluszków wprowadzeniem do tematu była piosenka i krótkie filmiki edukacyjne pt. “Bezpieczne wakacje” i “Wakacje”.
Maluszki miały również ćwiczenie manualno-oddechowe: kolorowanie i wprawianie w ruch wyciętych z papieru kwiatów. Było też ćwiczenie pod nazwą “Pakujemy plecak” . Ćwiczenie relaksacyjne “Odpoczynek przed podróżą”. Ćwiczenie emisyjne “Dokąd możemy wybrać się na wakacje?”. Ćwiczenie fonacyjne “Wakacyjn skarby”- prezentacja dzieciom obrazków związanych z wakacyjnymi miejscami. Nazywanie ich i łączenie w pary oraz naśladowanie charakterystycznych dla nich dźwięków. Wprowadzenie litery N. Gry i zabawy wypełniły dzieciom pracowity dzień.
Uczniowie we wszystkich klasach realizowali program z podręczników. Ostatnie strony książek wesoło szeleściły 🙂. Dzieci przygotowywały się również do krótkiego występu artystycznego na koniec roku szkolnego. Klasa pani Kamili przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Taty, nie możemy oczywiście powiedzieć co to będzie,ale mamy nadzieję,że będzie się podobała 🙂.
Dużą atrakcją w tym dniu było wyjście na lody, a pogoda sprzyjała zabawie w naszym tajemniczym ogrodzie.
Do zobaczenia!

Ewa GD


Zdjęcia: Ewa GD, Katarzyna Świercz, Anna Piskun

[foogallery id=”213856″]

Related Articles

5 maja 2018

Sobotnie słońce wszystkich wprawiło w dobry nastrój, nasza uczennica Natalia z klasy Pani Kamili zadbała o to, żeby nieco wiosny pojawiło się też w klasie…

10 marca 2018

Gżegżółka to… ortografii niezła szkółka! ☺ Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie, którzy w sobotę, w Ballymenie uczestniczyli w konkursie Gżegżółka. Konkurs zorganizowano dla…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X