7 stycznia 2017

Świąteczne wspomnienia

Pierwsze zajęcia w nowym, 2017 roku odbyły się 7 stycznia. Towarzyszyła im jeszcze wyczuwalna aura świąteczna: dzieci chętnie dzieliły się opowieściami z Wigilii w ich domach, opowiadały o prezentach i o tym, jak spędzały wolny czas z bliskimi. To był dobry moment na rozmowy o tradycjach z różnych stron Polski. Były też wspomnienia o minionym Sylwestrze i noworocznymi postanowienia. Wiele z naszych dzieci miało okazję spędzić ten szczególny czas w Polsce, gdzie mogły nacieszyć się śniegiem i poczuć moc szczypiącego mrozu.

Powtarzamy wiadomości i ćwiczymy umiejętności

Jednak ten dzień minął nam nie tylko na miłych wspomnieniach, ale też na nauce. Dzieci z klasy pierwszej i zerówki przypomniały sobie wiadomości na temat samogłosek i uzupełniały zadania w podręcznikach. Zadania te mają na celu rozwijanie umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem.

Wkrótce Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie pamiętali również o zbliżającym dniu Babci i Dziadka – zajęcia plastyczne, które dzieci uwielbiają i chętnie się w nie angażują, przyniosły efekt w postaci pięknych kartek dla dziadków.

Pamiętajmy, że takie zajęcia to nie tylko miła „odskocznia” od podręcznikowych zadań, ale przede wszystkim rozwijanie zdolności manualnych, talentu plastycznego i umiejętności pracy w grupie.

Ewa Gorzelak-Deska

[foogallery id=”27562″]

Related Articles

29 kwietnia 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”] 29 kwietnia zajęcia były zdominowane przez tematy dotyczące historii Polski, legendy o początkach państwa polskiego, historię godła i flagi.…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X