7 kwietnia 2017

A kto szuka, ten znajdzie! Kto szuka? Dzieci z PSU.

Czego szuka? Wiosny! I jest! W naszym przyszkolnym tajemniczym ogrodzie dzieci znalazły upragnioną i wyczekiwaną porę roku.
Co za radość, móc wygrzewać się w promieniach słońca, cieszyć się kwiatkami i pączkami na drzewach…, ale uwaga! Pączki bez lukru ☺
Cały dzień towarzyszyła nam moc słońca. Przerwa świąteczna przydała się nam wszystkim i z zapałem wzięliśmy się do pracy.

Wszystkie dzieci odwiedziły naszą szkolną bibliotekę.

Był czas na krótkie rozmowy z Panią Kasią – naszą bibliotekarką. To dzięki niej nasz księgozbiór znalazł swoje miejsce, został uporządkowany i teraz czeka na młodych czytelników. Każde dziecko mogło wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Starszaki będą mogły już regularnie podróżować w krainę wyobraźni, nieco młodsi z pomocą dorosłych. Życzymy samych wspaniałych chwil z książką i czekamy na wrażenia i opowieści dzieci.

Dzieci w klasie Pani Kamili wytrwale ćwiczyły pisownię

poznanych liter, pisały i czytały krótkie teksty. Był czas na wspomnienia świąteczne bo Figlarna Kredka – bohaterka podręcznika opowiadała o swoich świątecznych przygodach.

Grupa najmłodsza dzień zaczęła od gimnastyki.

Nasze maluszki wiedzą, że nic tak nie poprawia nastroju jak sport i …czekolada ☺.
Maluchy z zapałem odkrywców poznawała kształty. Wprowadzeniem do tematu był film edukacyjny pt. “Nauka kształtów” i „Kształty to my”. Dzieci poznały 4 podstawowe kształty: kwadrat, koło, prostokąt i trójkąt. Najmłodsi dowiedzieli się, że otaczająca nas przestrzeń jest pełna kształtów – teraz będą mogły bezbłędnie je nazwać.
Pani Ania zapewniła dzieciom nie tylko czas na naukę ale też na zabawy dydaktyczne, utrwalające poznane wiadomości. Dzień minął również na pracy z podręcznikiem (wprowadzenie litery „S”), wspólnym czytaniu wiersza pt. “Kształty” i kolorowaniu.

Klasa Pani Kasi wspominała świąteczny czas

i opowiadała o tradycjach panujących w ich domach. Były opowieści o żartach na prima aprilis i oczywiście wspomnienia lanego poniedziałku. Dzieci i dorośli kultywują tę tradycję z takim samym zapałem jak szukanie czekoladowych jajek w Wielkanoc ☺ .

Starszaki ćwiczyły pisownię liter „ą” i „ę”,

zasady ortograficzne i wymowę tych kłopotliwych liter. Powtórka materiału z II części podręcznika, prace plastyczne, nauka piosenki o polskiej fladze – to zajęcia, które wypełniły dzieciom dzień.
Wszystkie klasy spędziły dzień pracowicie, mamy nadzieję, że po szkole dzień był równie aktywny bo pogoda sprzyjała! ☺

Do zobaczenia za tydzień!
Ewa GD


Autorki zdjęć: Małgorzata Gałązka, Kamila Greszta, Anna Piskun, Kamila Chęcińska, Joanna Ulanowska, Ewa G-D, Katarzyna Świercz,

 

[foogallery id=”212632″]

Related Articles

27 lutego 2018

Grupa Maluszków Do przyjścia wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale nasi najmłodsi uczniowie już chcą wiedzieć jakie kolory, oprócz wszędobylskiej zieleni będą mogli spotkać w…

28 kwietnia 2018

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″] [et_pb_text admin_label=”Text”] Sobota zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw. Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X