7 kwietnia 2017

A kto szuka, ten znajdzie! Kto szuka? Dzieci z PSU.

Czego szuka? Wiosny! I jest! W naszym przyszkolnym tajemniczym ogrodzie dzieci znalazły upragnioną i wyczekiwaną porę roku.
Co za radość, móc wygrzewać się w promieniach słońca, cieszyć się kwiatkami i pączkami na drzewach…, ale uwaga! Pączki bez lukru ☺
Cały dzień towarzyszyła nam moc słońca. Przerwa świąteczna przydała się nam wszystkim i z zapałem wzięliśmy się do pracy.

Wszystkie dzieci odwiedziły naszą szkolną bibliotekę.

Był czas na krótkie rozmowy z Panią Kasią – naszą bibliotekarką. To dzięki niej nasz księgozbiór znalazł swoje miejsce, został uporządkowany i teraz czeka na młodych czytelników. Każde dziecko mogło wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Starszaki będą mogły już regularnie podróżować w krainę wyobraźni, nieco młodsi z pomocą dorosłych. Życzymy samych wspaniałych chwil z książką i czekamy na wrażenia i opowieści dzieci.

Dzieci w klasie Pani Kamili wytrwale ćwiczyły pisownię

poznanych liter, pisały i czytały krótkie teksty. Był czas na wspomnienia świąteczne bo Figlarna Kredka – bohaterka podręcznika opowiadała o swoich świątecznych przygodach.

Grupa najmłodsza dzień zaczęła od gimnastyki.

Nasze maluszki wiedzą, że nic tak nie poprawia nastroju jak sport i …czekolada ☺.
Maluchy z zapałem odkrywców poznawała kształty. Wprowadzeniem do tematu był film edukacyjny pt. „Nauka kształtów” i „Kształty to my”. Dzieci poznały 4 podstawowe kształty: kwadrat, koło, prostokąt i trójkąt. Najmłodsi dowiedzieli się, że otaczająca nas przestrzeń jest pełna kształtów – teraz będą mogły bezbłędnie je nazwać.
Pani Ania zapewniła dzieciom nie tylko czas na naukę ale też na zabawy dydaktyczne, utrwalające poznane wiadomości. Dzień minął również na pracy z podręcznikiem (wprowadzenie litery „S”), wspólnym czytaniu wiersza pt. „Kształty” i kolorowaniu.

Klasa Pani Kasi wspominała świąteczny czas

i opowiadała o tradycjach panujących w ich domach. Były opowieści o żartach na prima aprilis i oczywiście wspomnienia lanego poniedziałku. Dzieci i dorośli kultywują tę tradycję z takim samym zapałem jak szukanie czekoladowych jajek w Wielkanoc ☺ .

Starszaki ćwiczyły pisownię liter „ą” i „ę”,

zasady ortograficzne i wymowę tych kłopotliwych liter. Powtórka materiału z II części podręcznika, prace plastyczne, nauka piosenki o polskiej fladze – to zajęcia, które wypełniły dzieciom dzień.
Wszystkie klasy spędziły dzień pracowicie, mamy nadzieję, że po szkole dzień był równie aktywny bo pogoda sprzyjała! ☺

Do zobaczenia za tydzień!
Ewa GD

Autorki zdjęć: Małgorzata Gałązka, Kamila Greszta, Anna Piskun, Kamila Chęcińska, Joanna Ulanowska, Ewa G-D, Katarzyna Świercz,