6 stycznia 2018

Pierwsze zajęcia w nowym roku to oczywiście wspomnienia i opowieści o świątecznym, słodkim lenistwie i prezentach ☺. Trudno było wrócić do szkolnej rzeczywistości.

Grupa maluszków poznała wiersz J. Tuwima pt. „Dwa Michały”, który zainspirował do rozmowy z dziećmi na temat pojęcia i różnic w wielkości i wieku. Maluszki charakteryzowały przedmioty, ludzi i zwierzęta z wykorzystaniem określeń wyższy, niższy, grubszy, chudszy, większy, mniejszy, płaski, szeroki, starszy, młodszy. Dzieci na kartach pracy i na kolorowankach ćwiczyły zdobyte umiejętności. Ponadto dzieci spędziły ten dzień na grach i zabawach ruchowych, nauce piosenki „My jesteśmy krasnoludki”, przypomnieniu i utrwaleniu wiadomości zdobytych na wcześniejszych zajęciach.

Starsze dzieci poznawały wszystkie miesiące i ich kolejność w kalendarzu. Zimowe miesiące to oczywiście pretekst do rozmów nie tylko o sportach zimowych, nauka wierszy i piosenek o „mroźnej” tematyce, ale też obserwacje przyrody – dzieci tropiły ślady na śniegu. Praca z podręcznikiem to ćwiczenia pisowni wyrazów z literą „N”.

Nauka czytania metodą sylabową lekcje o czasowniku i rzeczowniku – to zajęcia w klasach nauczania wczesnoszkolnego.

Nasze dzieci ze starszych klas rozpoczęły również przygotowania do konkursu „Gżegżółka”, który odbędzie się w marcu w Ballymenie. Zgłębianie pisowni trudnych słówek i poznawanie ich znaczenia to nie lada wyzwanie!
Nasze sobotnie zajęcia to również czas wspólnego czytania, nie ma lepszego sposobu na rozwijanie wyobraźni!.
Dzieci we wszystkich klasach uczyły się wierszy i piosenek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Kolorowe kartki wykonane przez dzieci to niezwykły prezent od wnuków dla dziadków :).

Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Ewa Gorzelak-Deska

Zdjęcia i filmy: Małgorzata Gałązka

Podczas pierwszych zajęć w 2018 roku odbyło się m.in. ostatnie losowanie w konkursie Koperek.

Koperek 6

Koperek 6 – ostatnie losowanie i wręczanie nagród. Dziękujemy za Wasz udział. Miejmy nadzieję, że kiedyś uda się wrócić do tej zabawy.Szczegóły: https://polska.szkola.ple/konkurs/

Opublikowany przez Polska Szkoła Poniedziałek, 8 stycznia 2018