6 października 2018 – relacja z zajęć

[button link=”#foto” color=”green”] ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]

Pomagamy i wygrywany

Za najważniejsze wydarzenie 6 października należy uznać start akcji zapoczątkowanej przez pana Kamila z Zarządu, o której możecie przeczytać w osobnym artykule.

[box][button link=”https://polska.szkola.ple/pomoz-dzieciom-i-zdobadz-nagrode/” color=”green” newwindow=”yes”]CZYTAJ[/button][/box]

Co tam na zajęciach

W zastępstwie panii Ewy, która korzysta z zasłużonego urlopu, zbieraniem informacji na temat zajęć zajęli się tego dnia nowi członkowie Studia KaPSUłka.

Hania i Nina odwiedziły Grupę Najmłodszą, gdzie jak zwykle dużo było śpiewu, zabawy i poznawania świata. Zajęcia przebiegały pod hasłem: “Każdy z nas jest inny” i o różnicach między ludźmi, takich jak kolor włosów i oczu, czy zainteresowania, mówiono najwięcej. Dzieci utrwalały nazwy części ciała w rytm piosenki “Głowa, ramiona…” oraz nauczyły się nowej, pt.  “My jesteśmy krasnoludki”.

U Pięciolatków była Zuzia, zwana Squishy. A tam kolejne zajęcia z Figlarną Kredką z literą “E” w roli głównej oraz wiadomości o ptakach przy okazji historii o Wróbelku Elemelku. Dzieci zaśpiewały też piosenkę “Ćwierkaja wróbelki”.

Tymczasem nasza druga Zuzia gościła u Sześciolatków, u których realizowany był temat „podróże marzeń”. Po zabawie powitalnej “Wędrujący balon” przeżyły opowieść ruchową  “Podróż z balonem”. Sprawne ręce podopiecznych pani Kamili stworzyły figlarne małpki z papierowych talerzyków. Okazją do zabawy i nauki był tekst literacki “Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”. Odbył się też trening czytanie i pisania (litera M), a dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną.

Bohaterem zajęć w grupie Siedmiolatków była litera “L”, o czym dowiedziała się kolejna korespondentka KaPSUłki – Nicola. Dzieci zajmowały się nauką pisania i pracami plastycznymi, w wyniku których powstały fantastyczne rysunki z rzeczami na literę “L”.

Wiktor sprawdził, jak sobie radzą Ośmiolatki. Pan Andrzej akurat zaznajamiał uczniów z Kodeksem Klasowym. Zajęcia poświęcono też na naukę zapisu zdań  i pieśni o Legionach.

Gabi trafiła na bardzo poważne tematy w grupie 8+. Uczniowie rozmawiali o prezydencie, sejmie, senacie, rządzie i konstytucji. Była też mowa o tym, jak redagowana być może gazetka uczniowska i jakie tematy byłyby w niej właściwe.

Sporo się działo w grupie najstarszej (10+), o czym przekonała się Jessica. Była historia, było śpiewanie (“Kadrówka”), a przy okazji ćwiczeń ortograficznych z “u” i “ó” wiersz “O kozie na mrozie”. Uczniowie nie zapomnieli o zdrowym ciele, grając w piłke na sali gimnastycznej i ćwiczeniach umysłu, w czym może pomóc ich wizyta w bibliotece. A skoro biblioteka to czytanie – tym razem były to fragmenty książki “Dynastia Miziołków”.

Studio KaPSUłka

Debiut korespondentów KaPSUłki można uznać za całkiem udany, chociaż na pewno pracy przed nimi sporo. Nie zabrakło jej też, zanim członkowie redakcji udali się “w teren”. Na zajęciach dziennikarskich omawiano ich debiut w publikacji postów na ich własnych stronach internetowych (na razie niedostępnych publicznie). Przy okazji można było zapoznać się z kolejnymi informacjami na temat konfiguracji swojej witryny. W części praktycznej uczniowie poznawali podstawy pracy w Dokumentach Google. “Królikiem doświadczalnym” była Zuzia, która sprawdzała, jak się edytuje dokument, wprowadza się głosowo tekst i go formatuje. Najciekawszą częścią tego kursu były możliwości wspólnej pracy dwu i więcej osób  na jednym dokumencie.

Było trochę nagrań wideo. Niestety, kolejne wydanie KaPSUłki jednak się opóźni, gdyż dzieciom brakuje czasu na przygotowanie się do ujęć.

Do rejestracji zajęć zaprosiły nas panie Kamila, Marta, Ela i Kasia. Nagrania będą wykorzystane w przyszłości.

Podziękowania

Kolejna zajęcia w PSU Newry zakończyły się jak zwykle sprzątaniem sal. W tym tygodniu nauczycielom i członkom Zarządu w ramach dyżurów rodzicielskich pomogły panie Ewa i Marta. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i pomoc!

Zredagował:
GW

Zdjęcia:  Kamila Greszta, Elzbieta Pawłowska, Marta Szwenik, Karolina Szczepaniec