5 maja 2018

Sobotnie słońce wszystkich wprawiło w dobry nastrój,

nasza uczennica Natalia z klasy Pani Kamili zadbała o to, żeby nieco wiosny pojawiło się też w klasie i zebrała w drodze do szkoły dwa śliczne małe bukieciki kwiatków .

Bohaterka podręcznika, Figlarna Kredka tym razem bawiła się w detektywa i wraz z dziećmi szukała litery “R” i “W”. Była też gimnastyka języka i oprócz skomplikowanych połączeń sylab i samogłosek dzieci ćwiczyły również wyraźną wymowę wyrazów z literą R. Niespodzianką dla dzieci był przygotowany konkurs plastyczny. Rysunki z ulubionymi bohaterami książek i bajek oceniała Pani Kasia z biblioteki. Autorzy wyróżnionych prac to Maya McCabe i Olivier Guzowski. Wszystkie dzieci w nagrodę dostały małe słodkie niespodzianki.

Wizyta Pani Kasi z biblioteki to był dobry czas na wypożyczenie kolejnych książek do czytania w domowym zaciszu.

Zeszyty czytelnika zapełniają się pięknymi rysunkami i pierwszymi samodzielnymi opowieściami na temat przeczytanych książek. Dziękujemy Pani Kasi, że tak zachęcająco opowiada o naszym księgozbiorze kolejka zainteresowanych kolejnymi tomami dzieci jest mile widziana

Jeśli sobota i ładna pogoda to warto wybrać się na wycieczkę

Nasi uczniowie tym razem byli w Warszawie. Zwiedzili Stare Miasto, park w Łazienkach, pod Kolumną Zygmunta opowiadali sobie o wizycie w Pałacu Kultury i Nauki, podziwiali pomnik warszawskiej Syrenki. Dzieci wysłuchały też legendy o Syrence, którą opowiedziała Pani Jola.

Wykorzystaliśmy słoneczną pogodę

i część zajęć odbyła się przy naszym tajemniczym ogrodzie .

Maluszki w tym dniu przygotowały dla wszystkich klas pochód pierwszomajowy!

Wcześniej na zajęciach rozmawiały o ważnych świętach przypadających w pierwszych dniach maja. Za aktywny udział w lekcjach dla dzieci przygotowane zostały piękne kotyliony!
W czasie zajęć plastycznych najmłodsza klasa przygotowała smakowite, kolorowe lody. Niestety były z papieru, ale mamy nadzieję, że w te ciepłe dni dzieciaki odwiedzały lokalne lodziarnie by nacieszyć się smakiem mroźnych przysmaków .
Najmłodsi uczniowie poznali literę “K” i rozmawiali o sposobach na utrzymanie porządków oraz o tym, co gdzie ma swoje miejsce w domu.

Wszystkie klasy miały pracowitą sobotę, aktywnie spędzone godziny w szkole na różnorodnych zajęciach są ważne dla nas wszystkich.

Do zobaczenia!

Ewa GD


ZDJĘCIA: Ewa GD, Kamila Greszta, Katarzyna Świercz

[foogallery id=”213120″]

Related Articles

28 kwietnia 2018

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″] [et_pb_text admin_label=”Text”] Sobota zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw. Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X