Wyjątkowo patriotyczne zajęcia – 11 listopada 2017

Sobotnie zajęcia w naszej szkole były poświęcone w większości tematyce Narodowego Święta Niepodległości.
Większość z nas, dorosłych, żeby zatańczyć poloneza, musiała czekać aż do balu maturalnego 😉 , tymczasem nasze dzieci miały okazję zatańczyć taniec narodowy właśnie w sobotę przy okazji rozmów na temat symboli narodowych. Zajęcia były prowadzone w ciekawej formie dostosowane do wieku dzieci.

Uczniowie jak prawdziwi żołnierze mieli musztrę i maszerowali do piosenki “My pierwsza brygada”.
Krótki test znajomości symboli narodowych zakończył się prezentacją poloneza.

Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o rozbiorach Polski i życiu Polaków w tym czasie.  Uczniom przybliżono postać Józefa Piłsudskiego i jego starania o odzyskanie niepodległości.
Wspólne wyklejanie orła białego,układanie mapy Polski z puzzli i wysłuchanie hymnu pokazało,że historia nie jest nudna! 🙂

Nie brakło też tematyki jesiennej. Niestety, ta pora roku ze swoimi chłodnymi porankami i mglistymi wieczorami daje się już we znaki, ale ma też swoje pozytywne strony w postaci bajecznych kolorów jesiennych liści. I na tym aspekcie skupiły się nasze dzieci:).

Dziękuję za pomoc nauczycielom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Ewa Gorzelak-Deska[foogallery id=”29308″]


Autorzy zdjęć:
Kamila Greszta
Karolina Szczepaniec
Grzegorz Wawrzyński

Related Articles

29 kwietnia 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”] 29 kwietnia zajęcia były zdominowane przez tematy dotyczące historii Polski, legendy o początkach państwa polskiego, historię godła i flagi.…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X