28 kwietnia 2018

[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]

Sobota zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw.

Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można wspomóc się różowymi okularami i spojrzeć przez nie na świat. Klasa Pani Kamili poznała znaczenie powiedzenia „spojrzeć przez różowe okulary”. Figlarna Kredka bohaterka naszego podręcznika miała znów mnóstwo przygód, nauka jazdy na deskorolce i opanowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, poznanie litery „C” i rozwiązywanie rebusów. Podręcznik nie musi być nudny! Dzieci pisały ze słuchu oraz miały ciekawą lekcję biblioteczną.

Pani Kasia z biblioteki jak nikt inny potrafi wprowadzić w świat książek.

Promowanie czytelnictwa wśród dzieci jest niezwykle ważne, lekcje biblioteczne w czasie których uczniowie mogą podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książek, opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach literackich, rozwiązać zagadki czy wykonać własnoręcznie piękne zakładki do książek to tylko wybrane sposoby na to żeby dzieciom przybliżyć świat literatury i sprawić żeby zostały w nim na dłużej.

Maluszki w tym dniu wprowadziły nas w swoje codzienne rytuały.

Opowiadały jakie czynności wykonują od pierwszych chwil pobudki do momentu wieczornego spania. Pomocne w opowiadaniu były wiersze i piosenki. Dzieci poprzez zabawę poznawały nowe słownictwo związane z codziennym życiem. Wspólne czytanie i praca z podręcznikiem to dla maluszków wyzwanie ale radzą sobie świetnie.

Klasa Pani Kasi ćwiczyła pisownię litery „F”,

praca z podręcznikiem, śpiew nowej piosenki o polskiej fladze oraz rozmowy o zbliżających się świętach majowych to nie wszystko czym byli pochłonięci uczniowie. Był też czas na wycieczkę ☺. Niestety wirtualną, ale i taka może przynieść emocje i okazać się atrakcyjną. Dzieci zwiedziły największe polskie miasta i poznały ich najważniejsze zabytki. Być może w czasie wakacji i wizyty w Polsce uda się odwiedzić te miasta i przyjrzeć się im z bliska? Kto wie?. Wakacje mają to do siebie, że obfitują w niespodzianki i wypełnione są podróżami ☺.
Uczniowie powtarzali wiadomości z poprzednich zajęć, ćwiczyli pisownię z literami „Ch” i „H”.

Wszystkie klasy miały pracowitą sobotę,

wszyscy chętnie nieco przyjęli propozycję relaksu na świeżym powietrzu – to jest to, co dzieci lubią najbardziej ☺. Gry i zabawy na boisku szkolnym i wyprawa do naszego tajemniczego ogrodu to zwieńczenie szkolnej soboty.
Do zobaczenia!

Ewa GD

Zdjęcia: Małgosia Gałązka, Kasia Weber, Ewa GD, Kasia Świercz, Kamila Chęcińska. Kamila Greszta

[/et_pb_text]