28 kwietnia 2018

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]

Sobota zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw.

Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można wspomóc się różowymi okularami i spojrzeć przez nie na świat. Klasa Pani Kamili poznała znaczenie powiedzenia “spojrzeć przez różowe okulary”. Figlarna Kredka bohaterka naszego podręcznika miała znów mnóstwo przygód, nauka jazdy na deskorolce i opanowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, poznanie litery “C” i rozwiązywanie rebusów. Podręcznik nie musi być nudny! Dzieci pisały ze słuchu oraz miały ciekawą lekcję biblioteczną.

Pani Kasia z biblioteki jak nikt inny potrafi wprowadzić w świat książek.

Promowanie czytelnictwa wśród dzieci jest niezwykle ważne, lekcje biblioteczne w czasie których uczniowie mogą podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książek, opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach literackich, rozwiązać zagadki czy wykonać własnoręcznie piękne zakładki do książek to tylko wybrane sposoby na to żeby dzieciom przybliżyć świat literatury i sprawić żeby zostały w nim na dłużej.

Maluszki w tym dniu wprowadziły nas w swoje codzienne rytuały.

Opowiadały jakie czynności wykonują od pierwszych chwil pobudki do momentu wieczornego spania. Pomocne w opowiadaniu były wiersze i piosenki. Dzieci poprzez zabawę poznawały nowe słownictwo związane z codziennym życiem. Wspólne czytanie i praca z podręcznikiem to dla maluszków wyzwanie ale radzą sobie świetnie.

Klasa Pani Kasi ćwiczyła pisownię litery „F”,

praca z podręcznikiem, śpiew nowej piosenki o polskiej fladze oraz rozmowy o zbliżających się świętach majowych to nie wszystko czym byli pochłonięci uczniowie. Był też czas na wycieczkę ☺. Niestety wirtualną, ale i taka może przynieść emocje i okazać się atrakcyjną. Dzieci zwiedziły największe polskie miasta i poznały ich najważniejsze zabytki. Być może w czasie wakacji i wizyty w Polsce uda się odwiedzić te miasta i przyjrzeć się im z bliska? Kto wie?. Wakacje mają to do siebie, że obfitują w niespodzianki i wypełnione są podróżami ☺.
Uczniowie powtarzali wiadomości z poprzednich zajęć, ćwiczyli pisownię z literami „Ch” i „H”.

Wszystkie klasy miały pracowitą sobotę,

wszyscy chętnie nieco przyjęli propozycję relaksu na świeżym powietrzu – to jest to, co dzieci lubią najbardziej ☺. Gry i zabawy na boisku szkolnym i wyprawa do naszego tajemniczego ogrodu to zwieńczenie szkolnej soboty.
Do zobaczenia!

Ewa GD

 

 


Zdjęcia: Małgosia Gałązka, Kasia Weber, Ewa GD, Kasia Świercz, Kamila Chęcińska. Kamila Greszta

[foogallery id=”213007″]
[/et_pb_text]
[/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]

Related Articles

10 lat PSU Newry – materiały

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” next_background_color=”#000000″][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.17.6″ meta=”off” featured_image=”off” /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” next_background_color=”#000000″ prev_background_color=”#000000″][et_pb_row][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_divider _builder_version=”3.17.6″ show_divider=”off” height=”50px” /][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″] Strona będzie sukcesywnie aktualizowana.  Znajdą…

4 marca 2017

Każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera literackiego lub postać z literatury, mieszkają razem z nami, w naszych domach na półkach z książkami. Przypominamy sobie…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X