25 listopada 2017

Dzieci uwielbiają zabawy andrzejkowe. Dlatego w minioną sobotę w naszej szkole we wszystkich klasach, w związku ze zbliżającymi się Andrzejkami odbywały się wróżby . Przez lata zmieniły się zwyczaje, ale wspólna zabawa nadal przynosi wiele śmiechu i radości. W charakterystycznym dla tego dnia klimacie, odbywał się więc wyścig butów ;), magiczny krąg, numerologia, magia kolorów, i wiele innych zabaw przygotowanych w tym dniu specjalnie dla najmłodszych. Nie brakło też ciasteczek z wróżbą. Z nich dzieci mogły się dowiedzieć , które z nich zostanie królową/królem balu karnawałowego, kto w najbliższym czasie nauczy się gry na jakimś instrumencie, lub kogo czeka wspaniała podróż . Niech spełniają się wróżby i przepowiednie!
Ciężko było wrócić do szkolnej rzeczywistości ze świata magii i wróżb. Ale na dzieci czekały już podręczniki .
Ćwiczenia i praca z książką, poznawanie pisowni kolejnych liter, tworzenie swoich opowieści do historii obrazkowych, a w starszych klasach lekcje matematyki, historii, geografii oraz zgłębianie tajemnic gramatyki i ortografii.
Rytuałem w klasie pięciolatków i sześciolatków jest też wspólne czytanie książek. Od września dzieci czytają „Plastusiowy Pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej. Co sobotę uczniowie poznają kolejny rozdział książki, a w tym tygodniu ulepiły z plasteliny małego mieszkańca piórnika – Plastusia.
Był też czas na zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, pamiętajmy, że to nie tylko wiedza na temat na jakim świetle dzieci mogą przechodzić przez ulicę, ale też nauka całej gamy poprawnych zachowań na drodze, które sprawią, że nasze dzieci będą bezpieczne. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym zadbajmy o to, żeby dzieci były dobrze widoczne dla kierowców i rowerzystów. Pamiętajmy o wyposażeniu naszych pociech w odblaski.
Do zobaczenia za tydzień.

Ewa Gorzelak-Deska

ZDJĘCIA: Małgorzata GałązkaEwa Gorzelak-Deska

Dziś odbyło się też losowanie w drugiej odsłonie naszego Cotygodniowego Konkursu Internetowego:

Losowanie nagród

A oto relacja wideo z drugiego losowania w naszym Cotygodniowym Konkursie Internetowym.Gratulujemy zwycięzcom. Odbiór nagród w najbliższą sobotę, a na naszej stronie internetowej już od wczoraj kolejna odsłona konkursu. Zapraszamy!https://wp.me/P52FyT-7Fh

Opublikowany przez Polska Szkoła Poniedziałek, 27 listopada 2017

[button link=”https://polska.szkola.ple/konkurs/”] WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE[/button]