24 marca 2018

Naszą szkołę odwiedził …wielkanocny zając!

Zakradł się do naszego przyszkolnego „tajemniczego ogrodu” i zostawił da dzieci czekoladowe jajka. ☺ Przedświątecznym poszukiwaniom słodkości towarzyszyło słońce! Żółte, najprawdziwsze słońce! ☺
Nasi uczniowie wytrwale i dokładnie przeszukiwali zarośla i trawę, śmiech, dobra zabawa i udane „łowy” to jest to! Szkolny poranek miał smak czekolady ☺.

We wszystkich klasach dominowała tematyka świąteczna.

Maluszki zaczęły dzień śpiewająco – wprowadzenie do tematu przez piosenkę pt. „Pisanki”. Rozmowy o tematyce świątecznej, poznanie słownictwa związanego z tematyką świąteczną, prace plastyczne, a na nich smakowite babki, święconka i baranki – najpewniej z cukru! ☺

Połączone siły klas Pań: Kamili i Magdy oraz Kasi i Joli w ramach świątecznych warsztatów przygotowywały ozdoby świąteczne. To nie tylko dobra okazja do poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych ale też świetna nauka pracy w zespole , nabywanie umiejętności komunikacyjnych, współpracy, rozwijanie zdolności manualnych i twórczych ,kreatywności, a ponadto dobra zabawa w gronie rówieśników. Efekty pracy każdy rodzic mógł zobaczyć w domu.

Zajęcza konkurencja wielkanocna

W poszukiwaniu prezentów od zająca wielkanocnego

Opublikowany przez Polska Szkoła Piątek, 30 marca 2018

We wszystkich klasach był czas na pracę z podręcznikiem,

nowe zagadnienia, tematy i wprowadzenie kolejnych liter z alfabetu w klasach młodszych.
Klasa Pani Kamili i Magdy przygotowała również pierwsze łakocie do wspólnej książki kucharskiej, którą realizujemy ze Szkołą Podstawową nr 7 z Zawiercia. Ale na razie to tajemnica! ☺

Na koniec zajęć dla wszystkich uczniów czekała mała niespodzianka:

dzieci dostały smycze i długopisy z logo PSU. Fundatorem upominków jest Pan Kamil Mularczyk, reprezentujący firmę ubezpieczeniową OWL Financial. Dziękujemy za prezenty!

Na koniec dobra wiadomość:

zbiory naszej szkolnej biblioteki są już dostępne! Skatalogowany księgozbiór czeka na uczniów. Pierwszymi czytelnikami zostały dzieci z klasy Pani Kasi.
Po przerwie świątecznej, od kwietnia, regularnie co dwa tygodnie wszystkie dzieci będą mogły wypożyczać książki do domu. Wkrótce na stronie internetowej PSU będzie dostępny katalog bibliotecznego księgozbioru.

Ewa G-d

Autorzy zdjęć: Małgorzata Gałązka, Grzegorz Wawrzyński, Ewa G-d, Anna Piskun, Katarzyna Świercz, Magda Dziubek