22 października w zerówce i klasie pierwszej

W ostatnią sobotę w zerówce i klasie pierwszej dzieci miały okazję dowiedzieć się, co dzieje się jesienią.

Pani wolontariuszka, Ewa,  przyniosła dużo różnych liści. Dzieci mogły zobaczyć, jak wiele jest gatunków drzew.

Rozmawialiśmy też o zwierzętach, które zapadają w sen zimowy. Jednym z takich zwierząt jest jeż, więc uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda, co lubi jeść i do czego służą mu kolce. Po krótkiej prezentacji dzieci wykorzystały jesienne liście by stworzyć piękne prace plastyczne, których bohaterem był własnie jeż.

Później na moje zaproszenie odpowiedziała mama jednego z uczniów, pani Joanna Szwiec która ma zdolności aktorskie. Przedstawiła dzieciom krótką historyjkę o zajączku Kicusiu. Uczniowie słuchali opowiadania z zapartym tchem. Dowiedzieliśmy się, że warto jest pomagać sobie nawzajem.

To była bardzo miła i pracowita sobota.

Kamila Greszta