21 kwietnia 2018

Motto na sobotę: Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!

Autorką tego jakże prawdziwego zdania jest 6 letnia Maja. Ta myśl była reakcją na propozycję wspólnego sadzenia kwiatów z okazji Dnia Ziemi. Klasy pani Kamili i Magdy profesjonalnie podeszły do tematu; przygotowane sadzonki bratków każde z dzieci mogło zasadzić sobie w małym pojemniczku, podlać wodą z konewki i oczywiście co nieco się ubrudzić ☺. Wszystko to w otoczeniu naszego szkolnego tajemniczego ogrodu, o który w tym dniu zadbała szczególnie klasa pani Joli, sprzątając i porządkując jego teren.

W czasie zajęć, w tym dniu uczniowie dużo uwagi poświęcili ekologii i rozmowom na temat ochrony Ziemi przed nadmiernym zanieczyszczeniem.

Dla uczniów we wszystkich klasach była to pracowita sobota. Klasa pani Kamili w ramach zajęć plastycznych robiła …Ziemię. Makieta planety powstała przy użyciu farb rosnących. Ta prosta w przygotowaniu masa plastyczna przypominająca nieco masę solną jest świetną alternatywą dla klasycznych farb. Poniżej podajemy link do strony, na której znajdziecie drodzy rodzice przepis na jej przygotowanie. Świetna zabawa gwarantowana!

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/08/rosnace-farby-przepis/

Klasa pani Kasi piekła chleb ☺,

przepis i dokumentacja zdjęciowa z pieczenia Irish soda bread trafi do książki kucharskiej, którą przygotowujemy wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą z Zawiercia. Uchyliliśmy tym samym rąbka tajemnicy, ale liczymy na dyskrecję i dochowanie tajemnicy ☺.
Uczniowie pani Kasi mieli również lekcję biblioteczną, przygotowane niespodzianki, zagadki i piosenki pokazały, że biblioteka to super miejsce (pani bibliotekarka jest nieocenioną skarbnicą wiedzy), a czytanie książek jest wspaniałą przygodą. Uzupełnieniem lekcji były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonały piękne zakładki do książek. Dziękujemy za inspirującą lekcję!

Zajęcia biblioteczne będą się odbywały we wszystkich klasach.

Dzieci mogą wypożyczać książki co dwa tygodnie, a swoje wrażenia opisywać w specjalnych zeszytach czytelnika.
Klasa Maluszków też miała lekcję biblioteczną i zapoznała się z bajką o sympatycznym psiaku pt. „Reksio”.

W klasie najmłodszej mieszały się pory dnia ☺ Tematem zajęć były: dzień i noc.

Pogadanka, oglądanie filmu pt. „Paxi dzień i noc”, poznanie pojęć : planeta, kula ziemska, określenia pór dnia oraz różnice między nimi. To wszystko zajmowało maluszki w czasie zajęć, ale nie brakło też gimnastyki, spaceru i zabaw na powietrzu. Słoneczna pogoda była do tego idealna!

Do zobaczenia w sobotę!

Ewa GD


ZDJĘCIA: Małgorzata GałązkaKasia Weber, Kasia Świercz, Kamila Greszta, Ewa GD,

[foogallery id=”212856″]

Related Articles

28 kwietnia 2018

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″] [et_pb_text admin_label=”Text”] Sobota zaskoczyła nas pięknym słońcem i świat nabrał ciepłych barw. Nasze dzieci są optymistami, ale czasem można…

29 kwietnia 2017

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”] 29 kwietnia zajęcia były zdominowane przez tematy dotyczące historii Polski, legendy o początkach państwa polskiego, historię godła i flagi.…

24 marca 2018

Naszą szkołę odwiedził …wielkanocny zając! Zakradł się do naszego przyszkolnego „tajemniczego ogrodu” i zostawił da dzieci czekoladowe jajka. ☺ Przedświątecznym poszukiwaniom słodkości towarzyszyło słońce! Żółte,…

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X