2 grudnia 2017

Kolejna sobota minęła nam na pracy i nauce, ale znalazł się też czas na przygotowania do jasełek.

Kolędy nieśmiało rozbrzmiewają już we wszystkich klasach, a dzieci ćwiczą swoje role do występu.
Mieliśmy też okazję przywitać niecodziennego gościa – odwiedziła nas pani Agnieszka Zając – Prezes Forum Szkół w Irlandii Północnej, członek Kongresu Oświaty Polonijnej i Dyrektor Polskiej Sobotniej Szkoły Ballymena. Nasz gość znalazł czas dla dzieci i skradł im serca.
Pani Agnieszka spotkała się również z rodzicami oraz Zarządem, nauczycielami, asystentami i wolontariuszami PSU; rozmawiano o bieżących sprawach i o miejscu szkoły w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Nasze 5 i 6 latki utrwalały pisownie liter “t”, “p” i “u”. Wspólnie z nauczycielem czytały kolejny rozdział książki “Plastusiowy pamiętnik”.

Chyba nikt nie wątpi w to, że Mikołaj już szykuje sie do swojej największej corocznej podroży:), nasze dzieci tez mają ochotę się z nim spotkać, jeśli nie osobiście, to choć poczuć jego moc i znaleźć coś wymarzonego pod poduszką dlatego wszystkie dzieci i te młodsze i nieco starsze pisały listy do Mikołaja.
Dzieci robiły również kartki świąteczne dla swoich bliskich.

Pracowicie ten dzień spędziły starsze klasy ,które utrwalały wiadomości na temat przymiotnika i jego stopniowania.

Klasy realizujące program z zakresu edukacji wczesnoszkolnej poziom 1 i 2 ćwiczyły pisownię litery “r” i tak jak pozostali uczniowie ćwiczyli kolędy do jasełek i pisały listy do Mikołaja.
Mamy nadzieję, że wszystkie listy trafią do adresata , a on wywiąże sie z zadania na piątkę z gwiazdką

Do zobaczenia za tydzień!

Ewa Gorzelak-Deska

ZDJĘCIA: Grzegorz Wawrzyński, Ewa Gorzelak-Deska, Katarzyna Weber


[foogallery id=”29664″]


2 grudnia odbyło sie również 3 losowanie w naszym Cotygodniowym Konkursie Internetowym KOPEREK. Oto relacja z tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/PolskaSzkola/videos/10150977211174987/

 

Leave a Reply

POLSKA SZKOŁA
POLSKA SZKOŁA
X