Za długo to trwa?
PSU Newry

19 października 2019 – klasa druga

Opublikowano: 20/10/2019

19 października 2019 – klasa druga

Rozumiemy, co czytamy

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z rozumieniem tekstu. Dla urozmaicenia wykonywaliśmy także interaktywne wersje ćwiczeń przygotowane przez pana Grzegorza, których wykonania każdy może się podjąć poniżej.

Była też atrakcyjna niespodzianka w postaci nauki szycia na maszynie przygotowanej przez panią Kasię z Zarządu PSU. W ramach zapoznania się z podstawami krawiectwa, każdy mógł uszyć własną flagę Polski.

W ramach aktywnego relaksu zorganizowaliśmy drużynową rywalizację w zabawach słownych, która dostarczyła wszystkim mnóstwo emocji, a przy okazji rozwijała nasz zasób słownictwa. Oglądaliśmy też film prezentujący urokliwe miejsca w Polsce. Aż szkoda nam było, że to tylko film. Wierzymy jednak, że uda nam się te wszystkie miejsca odwiedzić, bo w PSU często przekonujemy się, że “wszędzie dobrze, ale w Polsce… najpiękniej” 😉

MATERIAŁY Z LEKCJIZDJĘCIA

Materiały i ćwiczenia z lekcji

JESIEŃ

Zaczyna się jesień. Z drzew spadają różnokolorowe liście. Z sadów i ogrodów zbieramy owoce i warzywa. Zrobiło się chłodno, pojawiają się mgły i babie lato. Słońce zachodzi coraz wcześniej i dni są coraz krótsze.

Nasza klasa zorganizowała konkurs na najpiękniejszą pracę o jesieni. Patryk zrobił ludziki z kasztanów i żołędzi. Maja narysowała jeże i odlatujące ptaki. Julka wykleiła wielkie kosze z jabłkami, gruszkami i śliwkami. Tomek napisał książkę o jesiennych pracach w ogrodzie, a Zosia zrobić album ze zdjęciami z jesiennego spaceru. Martynka napisała wiersz pt. ,,Babie lato”.

Pani Marysia, nasza nauczycielka, przygotowała z nami plenerową wystawę na podwórku szkolnym. Dzięki temu wszyscy mogli podziwiać nasze cudowne prace.

W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 2
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 3
W razie problemu otwórz: W nowym oknie

NOWY KOLEGA

– Mamo! Mamy nowego kolegę! Siedzi w drugiej ławce z Piotrusiem i ma świetny zielony plecak!

– O! To jest was teraz więcej w klasie. Jak ma na imię?

– Bartek! Teraz mamy w klasie aż trzech Bartków! Ma na nazwisko Lisowski i przeprowadził się z Lublina. Ma czarne, krótkie włosy, jest wysoki i szczupły. Tak jak ja, nosi okulary i ma niebieskie oczy. Chyba lubi zielony kolor, bo miał zielony plecak, sweter i nawet spodnie.

– A jest miły?

– Tak. Trochę się wstydził, ale pokazaliśmy mu nasz kącik przyrodniczy i okazało się, że ptaki to jego pasja. Jest bardzo miły i lubi dużo opowiadać.


 

Ćwiczenie 4
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 5
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 6
W razie problemu otwórz: W nowym oknie

Fotografie z lekcji

Autor: Dablju

Powiązane

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Pierwsze zajęcia Studia KaPSUłka 2019

Dzieci, które interesują się mediami, dziennikarstwem, filmem, fotografią, publikowaniem w Internecie, teatrem, kabaretem itd. już od najbliższej soboty będą mogły uczestniczyć z zajęciach Studia KaPSUłka. W zależności od potrzeb spotkania stacjonarne będą rozszerzane...

19 października 2019 – klasa 1

19 października 2019 – klasa 1

W ubiegłą sobotę, podobnie jak w dwie poprzednie grupa siedmiolatków bardzo intensywnie pracowała, ćwicząc umiejętność czytania i pisania po polsku. Pierwszaki z entuzjazmem i uśmiechem na ustach angażują się w zajęcia, chętnie się wypowiadają, a każde z nich ma...

Dyżury w PSU Newry

Dyżury w PSU Newry

Dbając o integrację rodziców utrzymujących PSU Newry i ich większe zaangażowanie w organizację szkoły, wprowadzamy dyżury przy porządkowaniu sal po zajęciach lekcyjnych.  Jest to nie tylko sposób na obniżenie kosztów, ale też okazja by poznać się bliżej nawzajem,...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła