19 października 2019 – klasa druga

Opublikowano: 20/10/2019

19 października 2019 – klasa druga

Rozumiemy, co czytamy

Pod takim hasłem odbyło się kolejne zastępstwo w klasie drugiej. Po przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji dotyczących tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, czytaliśmy i analizowaliśmy dwa teksty, wykonując ćwiczenia, które sprawdzały, jak dobrze radzimy sobie z rozumieniem tekstu. Dla urozmaicenia wykonywaliśmy także interaktywne wersje ćwiczeń przygotowane przez pana Grzegorza, których wykonania każdy może się podjąć poniżej.

Była też atrakcyjna niespodzianka w postaci nauki szycia na maszynie przygotowanej przez panią Kasię z Zarządu PSU. W ramach zapoznania się z podstawami krawiectwa, każdy mógł uszyć własną flagę Polski.

W ramach aktywnego relaksu zorganizowaliśmy drużynową rywalizację w zabawach słownych, która dostarczyła wszystkim mnóstwo emocji, a przy okazji rozwijała nasz zasób słownictwa. Oglądaliśmy też film prezentujący urokliwe miejsca w Polsce. Aż szkoda nam było, że to tylko film. Wierzymy jednak, że uda nam się te wszystkie miejsca odwiedzić, bo w PSU często przekonujemy się, że “wszędzie dobrze, ale w Polsce… najpiękniej” 😉

MATERIAŁY Z LEKCJIZDJĘCIA

Materiały i ćwiczenia z lekcji

JESIEŃ

Zaczyna się jesień. Z drzew spadają różnokolorowe liście. Z sadów i ogrodów zbieramy owoce i warzywa. Zrobiło się chłodno, pojawiają się mgły i babie lato. Słońce zachodzi coraz wcześniej i dni są coraz krótsze.

Nasza klasa zorganizowała konkurs na najpiękniejszą pracę o jesieni. Patryk zrobił ludziki z kasztanów i żołędzi. Maja narysowała jeże i odlatujące ptaki. Julka wykleiła wielkie kosze z jabłkami, gruszkami i śliwkami. Tomek napisał książkę o jesiennych pracach w ogrodzie, a Zosia zrobić album ze zdjęciami z jesiennego spaceru. Martynka napisała wiersz pt. ,,Babie lato”.

Pani Marysia, nasza nauczycielka, przygotowała z nami plenerową wystawę na podwórku szkolnym. Dzięki temu wszyscy mogli podziwiać nasze cudowne prace.

W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 2
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 3
W razie problemu otwórz: W nowym oknie

NOWY KOLEGA

– Mamo! Mamy nowego kolegę! Siedzi w drugiej ławce z Piotrusiem i ma świetny zielony plecak!

– O! To jest was teraz więcej w klasie. Jak ma na imię?

– Bartek! Teraz mamy w klasie aż trzech Bartków! Ma na nazwisko Lisowski i przeprowadził się z Lublina. Ma czarne, krótkie włosy, jest wysoki i szczupły. Tak jak ja, nosi okulary i ma niebieskie oczy. Chyba lubi zielony kolor, bo miał zielony plecak, sweter i nawet spodnie.

– A jest miły?

– Tak. Trochę się wstydził, ale pokazaliśmy mu nasz kącik przyrodniczy i okazało się, że ptaki to jego pasja. Jest bardzo miły i lubi dużo opowiadać.


 

Ćwiczenie 4
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 5
W razie problemu otwórz: W nowym oknie
Ćwiczenie 6
W razie problemu otwórz: W nowym oknie

Fotografie z lekcji

Powiązane

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

UWAGA! Zawieszamy zajęcia Rodzice, którzy jeszcze nie wpłacili czesnego za marzec, proszeni są o wstrzymanie się. Wpłaty już dokonane zostaną przeniesione na kolejne miesiące. ANKIETA: https://forms.gle/XFt5Xom8tifHm2wq9   Ładuję…

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club - zapraszamy na zajęcia z matematyki i języka angielskiego prowadzone w języku angielskim przez mgr Anetę Paliś, która na co dzień pracuje z dziećmi w szkole lokalnej. Cele zajęć: wyrównanie różnic i braków, które mogą być powodem...

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła