19 maja 2018

Powoli szykujemy się do wakacji 🙂

A jeśli wakacje, to podróże i utrwalanie niezapomnianych chwil na zdjęciach. Dzieci z grupy najmłodszej poznawały wszystkie możliwe środki transportu 🙂.
Wzbogaciły nie tylko słownictwo, ale też miały okazję dowiedzieć się na jakich zasadach porusza się pociąg,samochód czy samolot. Rozmowy na temat pojazdów i słuchanie wiersza pt. „Na ulicy” to był dobry początek na ćwiczenie i poznawanie odgłosów jakie wydają z siebie pojazdy i czas na zgadywanki. Zabawy ortofoniczne,prace plastyczne – dekorowanie doniczek i sadzenie kwiatów, spacer to zajęcia naszych najmłodszych.

Tymczasem…

Dzieci z klasy Pani Kamili mogły przez chwile poczuć się jak profesjonalni fotografowie.

Do tematu fotografowania wprowadził wiersz „Żyrafa u fotografa” autorstwa Ludwika Jerzego Kerna,a dzięki aparatowi fotograficznemu można było zrobić zdjęcie koledze i koleżance 🙂. Zabawa w fotografa była dla dzieci nie tylko pouczająca,ale też atrakcyjna. Pozornie znane rzeczy można przedstawić w zupełnie innym świetle,tak żeby stały się dla dzieci ciekawe .Kto wie, może wśród dzieci jest przyszły mistrz fotografii?
Pogoda sprzyjała zajęciom na dworze,my wykorzystaliśmy ten czas na zabawy z latawcem. Dzieci samodzielnie wykonały małe latawce i można je było podziwiać w czasie podniebnych lotów 🙂
Uczniowe poznali kolejną literę. „Ż” rozgościło się w książce i zeszytach,a wraz z nim wyrazy z tą literą.
Klasa wręczyła też Pani Kasi z biblioteki upominek. Przygotowany przez uczniów z okazji Dnia Bibliotekarza piękny rysunek był dla Pani Kasi miłym zaskoczeniem 🙂.

Do zobaczenia w sobotę!

Autorzy zdjęć: Ewelina LiberaGrzegorz Wawrzyński, Ewa Gorzelak-Deska, Katarzyna Weber, Kamila Greszta, Katarzyna Świercz, Anna Piskun