19 listopada 2016 – relacja z zajęć

Za nami sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole, kolejny pracowity dzień.

Najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej w czasie zajęć ruchowych, muzycznych i artystycznych rozwijają drzemiące w nich talenty i poznają otaczający je świat. W czasie ostatnich zajęć wybrały się w podróż po kosmosie: „zwiedzały” Księżyc i poznawały planety. Dzieci chętnie wcielały się w role astronautów i wykazały się niezwykłą inwencją przy projektowaniu własnych modeli rakiet kosmicznych.  Nieco starsze koleżanki i koledzy z zerówki i klasy pierwszej poznawały w tym czasie tajemnicze samogłoski. Utrwalały pisownię litery „y” i „i”, uczyły się łączyć samogłoski i dzielić wyrazy na sylaby.
Można już było również poczuć przedsmak świątecznej atmosfery. Coraz mroźniejsze dni przypominają, że już niedługo wyczekiwane przez nas wszystkich święta i dzieci przygotowują się do jasełek i wspólnego kolędowania. Pierwsze próby z klasą III już za nami ☺.

Klasa II bawiła się w poszukiwaczy –  tym razem nie skarbów, ale rymów ☺. Utrwalała również nazwy dni tygodnia i dołączyła do grona piszących listy do Świętego Mikołaja! Rysunki i listy trafią na czas tak, żeby Mikołaj miał szansę nie tylko je przeczytać, ale również spełnić życzenia ☺

Dzieci z klasy III nie tylko ten dzień poświęciły na przygotowania do jasełek. Poznawały również zasady pisowni dużą literą.

Dzieci z klasy VI czytały opowiadanie „Zazdrosna Klara”, które było pretekstem do dyskusji na temat zazdrości w życiu i jej wpływu na innych oraz poznawały tajniki przymiotników ☺.

W czasie wszystkich zajęć uczniowie mają okazję rozwijać swoje zainteresowania i talenty , a różnorodność form i technik plastycznych stwarza możliwość wyboru tej, w której dziecko najlepiej wyraża siebie i najlepiej sobie radzi .

Dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc
Ewa Gorzelak-Deska
Zdjęcia: Małgosia Gałązka