18 lutego – wizyta policji i dzień kota

W tym dniu czekała na dzieci niespodzianka. W ramach cotygodniowych naszych zajęć odwiedziła nas policja z PSNI. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem i jego wyposażeniem, oraz porozmawiać o prawidłowych zachowaniach na drodze, bezpiecznych miejscach do zabawy, o zagrożeniach wynikających z rozmów z nieznajomymi. W starszych klasach poruszano również problem cyberprzemocy i bezpiecznych zachowań w sieci. Dzieci były bardzo ciekawe jak wygląda na co dzień praca policji i zadawały dużo interesujących pytań.
Dzieci nie zapomniały również, że 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W czasie zajęć wykonały piękne prace plastyczne ze swoimi ulubieńcami, a wolontariuszka Ewa, wielbicielka i właścicielka dwóch kocich psotników opowiadała o swoich kocich przyjaciołach.
Intensywnie ćwiczymy tez taniec przed balem karnawałowym☺
Oczywiście każde zajęcia to przede wszystkim nauka, dzieci uczą się czytać i pisać, poznają historię Polski, literaturę, przygotowują własne projekty i są zaangażowane w życie swojej małej szkolnej społeczności. Zajęcia ruchowe i plastyczne mają na celu nie tylko kształtowanie motoryki, rozwijanie sprawności fizycznej, kształtowanie poprawnej postawy, kreatywności, ale są również okazją do poznania dziecięcych pasji i umiejętności. To pozwala nauczycielom i wolontariuszom zaangażowanym w pracę z dziećmi dopasować metody nauczania, tak aby, przyniosły jak największą efektywność.

Ewa Gorzelak-Deska
Dziękuję Kamili i Asi

Autorzy zdjęć: Kamila Greszta, Ewa Gorzelak-Deska, Joanna Ulanowska i Paweł Laskowski
Autor filmu: Paweł Laskowski