18 listopada 2017

W minioną sobotę nasze 5 i 6 latki wybrały się w podróż. Spakowały swoje walizki, ubrały ciepłe kurtki i pojechały na lotnisko, żeby stamtąd polecieć do Krakowa…
Spacer po Rynku Głównym, spotkanie z Lajkonikiem, karmienie gołębi, podziwianie Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Potem zwiedzanie Wawelu i odwiedziny u Smoka Wawelskiego 🙂 . Ile wrażeń!
Nasza podroż odbyła się w wyobraźni, ale dla to dzieci był niezapomniany czas. Na pamiątkę wizyty w Krakowie dzieci zrobiły z kartonu i bibuły małe smoki ziejące ogniem, ale bardzo przyjacielskie :).
Po powrocie do szkoły 😉 dzieci uczyły się dni tygodnia i tworzyły własne opowiadania do historyjek obrazkowych.
Grupa starszych dzieci w tym czasie poznawała pisownię liter ‘t” i „ó”.
Uczniowie rozmawiali na temat życia ptaków i ich wędrówek w okresie jesiennym.
Dzieci rozmawiały również o swoich planach – była to dobra okazja do nabycia umiejętności wyrażania się w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym.
Na zakończenie zajęć w nawiązaniu rozmów o ptakach, o których była mowa na lekcji, dzieci wykonały przepiękne „fruwające” prace plastyczne 🙂
To była kolejna niezwykle aktywna sobota.
Do zobaczenia za tydzień

Ewa Gorzelak-Deska

Galeria zdjęć z zajęć w Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry w dniu 18 listopada.

Fotografie: Małgorzata Gałązka, Grzegorz Wawrzyński, Ewa Gorzelak-Deska