12 października 2019 – klasa druga

Opublikowano: 13/10/2019


Klasa druga w oczekiwaniu ma nową wychowawczynię miała tego dnia zastępstwo w siedzibie Studia KaPSUłka.

Spotkanie z zastępczym nauczycielem było dobrą okazją do przećwiczenia prezentacji swojej osoby. Każdy mógł powiedzieć, gdzie się urodził, skąd pochodzi jego rodzina, co lubi robić i dlaczego chodzi do polskiej szkoły. I o dziwo, prawie wszyscy zapewniali, że chętnie biorą udział w sobotnich zajęciach i nawet gdyby sami mieli decydować, to nadal poświęciliby wolny czas dla na spotkania w PSU Newry.

Ponieważ rok szkolny zaczął się tym razem później, można było jeszcze powspominać wakacje. Po przeczytaniu i analizie czytanki “Jak spędziliśmy wakacje” były rozmowy na temat tekstu, sporo ćwiczeń sprawdzających jego zrozumienie, pisemnych zabaw słownych oraz praca z mapą Polski. Uczniowie wspominali przy okazji swoje ostatnie wakacje. Był to też powód, by przy użyciu aplikacji Google Earth wirtualnie odwiedzić znane im miejsca w Polsce.

Przerwy można było spędzać na świeżym powietrzu dzięki słonecznej pogodzie, która sprzyjała szaleństwom na szkolnym boisku.

Końcową część zajęć przeznaczona była na przypomnienie najważniejszych faktów o Polsce poprzedzone dyskusją na temat znaczenia słowa ojczyzna. Co prawda dla większości dzieci Polska nie jest już tą pierwszą, ale na zawsze pozostanie ojczyzną ich przodków.

Wymieniliśmy jeszcze nasze informacje na temat ciekawych miejsc miejsc w Polsce, sławnych Polaków i faktów z historii Polski. Wspomnieliśmy też o ostatnim niezwykle ważnym dla Polaków wydarzeniu, jakim było przyznanie Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Klasa druga czeka na kolejne zajęcia.


 ZDJĘCIA: G. WAWRZYŃSKI

 

Powiązane

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

PSU Newry tymczasowo zawiesza zajęcia

UWAGA! Zawieszamy zajęcia Rodzice, którzy jeszcze nie wpłacili czesnego za marzec, proszeni są o wstrzymanie się. Wpłaty już dokonane zostaną przeniesione na kolejne miesiące. ANKIETA: https://forms.gle/XFt5Xom8tifHm2wq9   Ładuję…

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club

Maths and English Booster Club - zapraszamy na zajęcia z matematyki i języka angielskiego prowadzone w języku angielskim przez mgr Anetę Paliś, która na co dzień pracuje z dziećmi w szkole lokalnej. Cele zajęć: wyrównanie różnic i braków, które mogą być powodem...

Take5 – krok 4 i 5

Take5 – krok 4 i 5

W sobotę 1 lutego po raz kolejny braliśmy udział w programie Take5 - 5 kroków w stronę dobrego samopoczucia. Krok 4  - Bądź aktywny - uzmysłowił nam, że aktywność fizyczna zapewnia dobre samopoczucie, a każdy z nas powinien znaleźć taką dyscyplinę, która będzie...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła