12 października 2019 – klasa druga

Opublikowano: 13/10/2019


Klasa druga w oczekiwaniu ma nową wychowawczynię miała tego dnia zastępstwo w siedzibie Studia KaPSUłka.

Spotkanie z zastępczym nauczycielem było dobrą okazją do przećwiczenia prezentacji swojej osoby. Każdy mógł powiedzieć, gdzie się urodził, skąd pochodzi jego rodzina, co lubi robić i dlaczego chodzi do polskiej szkoły. I o dziwo, prawie wszyscy zapewniali, że chętnie biorą udział w sobotnich zajęciach i nawet gdyby sami mieli decydować, to nadal poświęciliby wolny czas dla na spotkania w PSU Newry.

Ponieważ rok szkolny zaczął się tym razem później, można było jeszcze powspominać wakacje. Po przeczytaniu i analizie czytanki “Jak spędziliśmy wakacje” były rozmowy na temat tekstu, sporo ćwiczeń sprawdzających jego zrozumienie, pisemnych zabaw słownych oraz praca z mapą Polski. Uczniowie wspominali przy okazji swoje ostatnie wakacje. Był to też powód, by przy użyciu aplikacji Google Earth wirtualnie odwiedzić znane im miejsca w Polsce.

Przerwy można było spędzać na świeżym powietrzu dzięki słonecznej pogodzie, która sprzyjała szaleństwom na szkolnym boisku.

Końcową część zajęć przeznaczona była na przypomnienie najważniejszych faktów o Polsce poprzedzone dyskusją na temat znaczenia słowa ojczyzna. Co prawda dla większości dzieci Polska nie jest już tą pierwszą, ale na zawsze pozostanie ojczyzną ich przodków.

Wymieniliśmy jeszcze nasze informacje na temat ciekawych miejsc miejsc w Polsce, sławnych Polaków i faktów z historii Polski. Wspomnieliśmy też o ostatnim niezwykle ważnym dla Polaków wydarzeniu, jakim było przyznanie Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Klasa druga czeka na kolejne zajęcia.


 ZDJĘCIA: G. WAWRZYŃSKI

 

Powiązane

PSU dla WOŚP – podsumowanie

PSU dla WOŚP – podsumowanie

11 stycznia 2020 Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry zorganizowała bal karnawałowy połączony z akcją na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbyła się w White Gates Community Centre. Zabawa rozpoczęto o godz. 10:00, a finał naszej zbiórki...

Bal dla WOŚP

Bal dla WOŚP

11 stycznia 2020 Polska Szkoła Uzupełniająca w Newry organizuje bal karnawałowy połączony z akcją na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w White Gates Community Centre. Zabawa rozpocznie sie o godz. 10:00, a finał naszej zbiórki...

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry

Regulamin biblioteki Polskiej Szkoły Uzupełniającej im. Mikołaja Kopernika w Newry   Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy PSU. Biblioteka czynna jest w czasie zajęć PSU w co drugą  sobotę lub w ustalonym wcześniej  terminie i tylko wtedy...

Archiwa

strona główna
Polska Szkoła