12 października 2019 – klasa druga

Klasa druga w oczekiwaniu ma nową wychowawczynię miała tego dnia zastępstwo w siedzibie Studia KaPSUłka.

Spotkanie z zastępczym nauczycielem było dobrą okazją do przećwiczenia prezentacji swojej osoby. Każdy mógł powiedzieć, gdzie się urodził, skąd pochodzi jego rodzina, co lubi robić i dlaczego chodzi do polskiej szkoły. I o dziwo, prawie wszyscy zapewniali, że chętnie biorą udział w sobotnich zajęciach i nawet gdyby sami mieli decydować, to nadal poświęciliby wolny czas dla na spotkania w PSU Newry.

Ponieważ rok szkolny zaczął się tym razem później, można było jeszcze powspominać wakacje. Po przeczytaniu i analizie czytanki „Jak spędziliśmy wakacje” były rozmowy na temat tekstu, sporo ćwiczeń sprawdzających jego zrozumienie, pisemnych zabaw słownych oraz praca z mapą Polski. Uczniowie wspominali przy okazji swoje ostatnie wakacje. Był to też powód, by przy użyciu aplikacji Google Earth wirtualnie odwiedzić znane im miejsca w Polsce.

Przerwy można było spędzać na świeżym powietrzu dzięki słonecznej pogodzie, która sprzyjała szaleństwom na szkolnym boisku.

Końcową część zajęć przeznaczona była na przypomnienie najważniejszych faktów o Polsce poprzedzone dyskusją na temat znaczenia słowa ojczyzna. Co prawda dla większości dzieci Polska nie jest już tą pierwszą, ale na zawsze pozostanie ojczyzną ich przodków.

Wymieniliśmy jeszcze nasze informacje na temat ciekawych miejsc miejsc w Polsce, sławnych Polaków i faktów z historii Polski. Wspomnieliśmy też o ostatnim niezwykle ważnym dla Polaków wydarzeniu, jakim było przyznanie Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Klasa druga czeka na kolejne zajęcia.

ZDJĘCIA: G. WAWRZYŃSKI