Za długo to trwa?
PSU Newry

1000 POLUBIEŃ NA DZIESIĘCIOLECIE?

Zaczęły się przygotowania do jubileuszu naszej szkoły i zgodnie z obietnicami szykujemy wiele wydarzeń z tym związanych. Nie poddajemy się po Waszym niewielkim zainteresowaniu konkursem KOPEREK i wierzymy, że kolejne akcje i imprezy zwrócą uwagę nie tylko naszych sympatyków.

Za nami wiele ciekawych wydarzeń (np. nagranie dla TVP Polonia,  Dzień Babci i Dziadkazabawa karnawałowaakcja dla zwierzaków) –  a to dopiero początek wielu atrakcji w tym roku, z których największą będzie impreza z okazji 10 rocznicy powstania Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry.
Wszystko będzie archiwizowane i podawane w atrakcyjnej dla Was formie – zarówno na naszej stronie internetowej jak i na kontach społecznościowych. I oczywiście w KAPSUŁCE, która chyba się przyjmie jako główne medium przekazywania najważniejszych wydarzeń.

Chcemy, aby wszystkie nasze przedsięwzięcia udały się jak najlepiej, a informacje o nich były szeroko dostępne. Właśnie dlatego tak często zachęcamy Was do udostępniania, polubienia i komentowania naszych postów w mediach społecznościowych. Niestety, robicie to niezbyt chętnie. Trudno jednoznacznie ocenić, z jakich powodów, ale może poniższe wyjaśnienia pomogą niektórym się przekonać.

Po pierwsze: po co nam polubienia, udostępnienia i komentarze?

Wszystkie wasze reakcje sprawiają, że post, informacja, zdjęcie, czy film pojawią się u Waszych znajomych i w ten sposób mogą oni zapoznać się z naszymi materiałami.
Inaczej mówiąc, jeśli np. zdjęcia z zajęć udostępnicie na swoim profilu, mogą zobaczyć je wszyscy Wasi znajomi.

A korzyści są wymierne. Weźmy pod uwagę np. ten post. Teoretycznie w tej chwili może on być przeczytany przez ponad 600 osób lubiących lub obserwujących naszą stronę. To całkiem sporo; ale załóżmy, że każda z tych sześciuset osób udostępniłaby ten post na swoim profilu. Znaczyłoby to, że nasz artykuł mógłby być przeczytany przez ich wszystkich znajomych. Jeśli tylko dziesięcioro z nich zdecydowałoby się go przeczytać, oznaczałoby to, że nasze informacje dotarłyby do co najmniej do sześciu tysięcy osób. Robi wrażenie? A to tylko kliknięcia…

WAŻNA UWAGA!

Przy udostępnianiu nie naruszacie licencji zdjęć ani polityki ochrony wizerunku. Dopóki zdjęcia pojawiają się jako materiały PSU Newry, obowiązują zgody podpisywane przez rodziców naszych dzieci.

Inaczej rzecz się ma, jeśli kopiujecie/pobieracie zdjęcia/filmy z naszych stron i umieszczacie je na własnym profilu jako opublikowane przez Was. Wtedy naruszacie prawa autorskie, a jeśli na zdjęciach znajdują się np. inne dzieci, to  narażacie się nawet na działania prawne ze strony ich rodziców.

Po drugie: czy ktoś na tym zarabia?

Nie!

• Prowadzenie strony internetowej szkoły, kont społecznościowych z nią związanych nie ma nic wspólnego z działalnością komercyjną, zarabianiem i reklamą. Jedynym profitem z tym związanym jest wzrost popularności i prestiżu placówki oraz dotarcie z naszymi materiałami do większej liczby odbiorców.
  • Strona internetowa polska.szkola.pl oraz reprezentujące ją konta na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube prowadzone są wolontaryjnie.
  • Utrzymanie serwera i domeny pokrywane jest z dotacji uzyskiwanych przez szkołę.
  • Koszty związane z licencją zdjęć, skryptów i oprogramowania służącego do tworzenia materiałów na strony internetowe i filmów pokrywane są z prywatnych pieniędzy.
  • Sprzęt wykorzystywany do tworzenia filmów, zdjęć, materiałów do druku i na strony internetowe jest w stu procentach prywatny.

Czyli nikt z Was  (a w szczególności rodzic) nie ponosi żadnych kosztów związanych z medialną obsługą szkoły. Jedyną formą doceniania osób w to zaangażowanych jest obecnie pozytywne reagowanie na tworzone przez nas materiały multimedialne.

Niedawno zachęcaliśmy Was do zapraszania Waszych znajomych do polubienia naszego fanpage’a. Miał on wtedy blisko 600 znajomych, a dzięki tej akcji ta liczba wzrosła do ponad 650 – a to tylko dzięki reakcji kilku osób! Pomyślcie, jaka to by mogła być wartość, gdyby wszyscy pozytywnie zareagowali na nasza prośbę?

Czy PSU Newry zasługuje na 1000 polubień? Przekonajmy się!
Zróbcie nam prezent na dziesięciolecie!

ZAPROŚ DO NAS SWOICH ZNAJOMYCHFACEBOOK TWITTER  INSTAGRAM

Polska Szkoła Uzupełniająca Polish Supplementary School Newry
Polska Szkoła Uzupełniająca
Co Ty na to, byśmy przesyłali Ci powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie?