10 marca 2018

Gżegżółka to… ortografii niezła szkółka! ☺

Mogli się o tym przekonać nasi uczniowie, którzy w sobotę, w Ballymenie uczestniczyli w konkursie Gżegżółka. Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół sobotnich z Irlandii Północnej i Szkocji. W tym wyzwaniu uczestniczyło 9 uczniów z naszej szkoły i super sobie poradzili z tym wyzwaniem ☺. Szczególnie gratulujemy Gabrysi Sidorowicz, która zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Udział w konkursie to nie tylko podniesienie kompetencji i umiejętności pisania zgodnie z zasadami ortografii, ale też propagowanie idei poprawnej polszczyzny. Nasi uczniowie spisali się na medal!

[button link=”https://polska.szkola.ple/sukces-gabrysi-w-konkursie-gzegzolka/” newwindow=”yes”] WIĘCEJ[/button]

W czasie kiedy nasi uczniowie zmagali się z pułapkami językowymi, klasa Pani Kamili uczestniczyła w kolejnym nagraniu dla TVP Polonia.

Profesor Jan Miodek z charakterystyczną dla siebie swadą odpowiadał na pytania dzieci, pułapki językowe w tym dniu czyhały nie tylko na uczestników dyktanda, ale też na te uczestniczące w wirtualnym spotkaniu z Profesorem ☺.
Niezwłocznie poinformujemy o dacie emisji programu!

Możemy tez śmiało powiedzieć, że to była poetycka sobota,

a konkurs recytatorski WIERSZOWISKO na dobre wpisze się w tradycję sobotnich zajęć ☺. Dzieci recytowały swoje ulubione wiersze, nie było mowy o tremie, a zainteresowanie poezją mamy nadzieję będzie rosło.

[button link=”https://polska.szkola.ple/szkolny-konkurs-recytatorski-wierszowisko/” newwindow=”yes”] WIĘCEJ[/button]

Starsi uczniowie zaciskali kciuki za powodzenie swoich kolegów biorących udział w konkursie ortograficznym, a nieco młodsi… poczuli już wiosnę!

A jeśli wiosna, to wiadomo – aktywnie spędzany czas, dlatego maluszki zaczęły dzień od gimnastyki ☺. Potem dzieci obejrzały film pt.”Wiosna”. Po tym wprowadzeniu w wiosenny temat i nastrój były opowieści o wiośnie i wszystkich jej atutach. Chyba dla wszystkich nas „ptasim” symbolem wiosny jest bocian. Dzieci w grupie najmłodszej poznały również przepiórkę, dudka, słowika i kukułkę. Naśladowanie dźwięków, jakie wydają te ptaki to nie tylko super zabawa, ale też nauka o życiu tych ptaków. Maluszki kolorowały też obrazki o tematyce wiosennej i poznały literę „L”. Zabawy i gry ruchowe były uzupełnieniem zajęć. Nasi najmłodsi uczniowie przywitali wiosnę, a jeśli wiosna to zbliżające się Święta Wielkanocne! Uczniowie ze wszystkich klas zaangażowani byli w przygotowanie świątecznych kartek i nagrywanie życzeń dla zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej nr 7 w Zawierciu.

W klasie Pani Kamili bohaterką dnia była litera „N”. Praca z podręcznikiem, budowanie krótkich historii na podstawie obrazków w książce, wspólne czytanie i prace plastyczne to część sobotnich zajęć.
Soboty w naszej szkole zawsze przynoszą coś ciekawego, atrakcyjne zajęcia i brak czasu na nudę to podstawa! ☺

Dziękuję nauczycielom, asystentom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tekstu.
Ewa G-D

ZDJĘCIA: Małgorzata Gałązka, Grzegorz Wawrzyński, Katarzyna Świercz, Anna Piskun, Ewa G-D