Za długo to trwa?
PSU Newry

Dokładnie dziesięć lat temu, 6 grudnia 2008 roku w St. Colmanss Abbey Primary School odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Newry.

Uroczystość zorganizował Zarząd PSU pod przewodnictwem Anety Dąbek i wsparciem m.in. Konsula Honorowego RP, Jarome Mullena. Obecni byli m.in. przedstawiciel wład lokalnych, Mayor Colman Burns; dyrektor St. Colmanss Abbey Primary School, Eddie Sweeney i duszpasterz Polonii w Newry, ks. Stanisław Hajkowski.

Pierwsze zajęcia odbyły się jednak kilka tygodni wcześniej – 15 listopada 2008 roku o godzinie 10:00. Zostało utworzonych 7 grup wiekowych: grupa przedszkolna, zerówka, klasa pierwsza, klasa druga połączona z trzecią, klasa czwarta połączona z piątą, szósta oraz klasa gimnazjalna połączona z licealna. Cała kadra pedagogiczna w składzie: Katarzyna ReynoldsMarta SzwenikEwa ToporekKamila GresztaAnna SochaSebastian RzepeckiJolanta CzarnockaSylwia Jakubas i Małgorzata Pelikan;   z entuzjazmem podjęła się trudnego zadania – krzewienia polskości w małych emigrantachpamiętając, że nadrzędnym celem szkoły jest podtrzymywanie więzi dzieci z Polską, z językiem, kulturą, tradycjami naszego kraju.

Otwarcie szkoły poprzedzone było kilkumiesięcznymi przygotowaniami.

ZOBACZ NASZE FILMY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ

Polska Szkoła Uzupełniająca Polish Supplementary School Newry
Polska Szkoła Uzupełniająca
Co Ty na to, byśmy przesyłali Ci powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie?