10 grudnia

Minęły kolejne zajęcia w Polskiej Szkole Uzupełniającej w Newry.

Dzień rozpoczęliśmy od próby Jasełek. Słowa kolęd i muzyka przypomniały nam, że święta już blisko, a zaangażowanie dzieci widać na ich przejętych, ale uśmiechniętych twarzach ☺. Każde z nich czeka na Wigilię i czas spędzony z najbliższymi.
Po niewątpliwie męczącej i długiej próbie dzieci miały czas na lunch Wypoczęte i zrelaksowane mogły brać udział w zajęciach szkolnych. Dzieci z zerówki i klasy pierwszej z zapałem zabrały się za przygotowanie niespodzianki dla rodziców; niestety nic więcej nie możemy powiedzieć, bo to przecież niespodzianka ☺.

Nasze Maluchy z grupy przedszkolnej były w tę sobotę bardzo zapracowane. Swój czas dzieliły pomiędzy próby Jasełek i przygotowanie świątecznych drzewek. Rozwiązywały w książkach zadania związane ze świętami Bożego Narodzenia, oglądały prezentację multimedialną i zapoznawały się z polskimi tradycjami świątecznymi, słuchały kolęd i opowiadały o tym, jak święta wyglądają w domu każdego z nich; brały też udział w zabawach świątecznych i ruchowych.

A my zachęcamy do wspólnych przygotowań świątecznych! Zamieszczaliśmy już przepis na pyszne pierniki, a dziś chcielibyśmy zaprosić do wspólnego dekorowania domu i choinki. Każdy z nas na pewno robił kolorowe łańcuchy i pawie oczka ☺.
Tutaj mała podpowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=n42DTlVzOk8, ale liczy się wyobraźnia dziecka i pomoc dorosłych ☺.

Na koniec mała prośba. Przedstawienie Jasełek to nie tylko kolędy i scenografia, ale przede wszystkim udział dzieci, które bardzo się zaangażowały w swoje role, dlatego w miarę możliwości prosimy, aby chłopcy mieli strój pastuszka, a dziewczynki strój aniołka lub gwiazdki. Świąteczne sweterki też mile widziane ☺
Prosimy o udostępnianie informacji .

Ewa Gorzelak-Deska
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu informacji nauczycielom:
Kasi Weber i Kamili Greszta